Mama

Co zrobić żeby życie z dziećmi nie było jak praca domowa, którą musiałaś odrabiać kiedy byłaś uczniem?

5 marca 2021
EED96764-439C-4220-A8CE-518E1AC7A5A7

Zastanawiasz się czasem co zrobić żeby życie z dziećmi nie było jak praca domowa, którą musiałaś odrabiać kiedy byłaś uczniem? Ja tak. Robię to codziennie! Po każdym męczącym dniu…

Co właściwie męczy Cię w macierzyństwie? Gotowanie obiadów? Sprzątanie lego? Walka z plamami po marchewce? Mnie męczy rutyna. Milion podobnych dni. Ale te, które są „inne” – wcale mnie nie męczą. Czasem wystarczy wyskoczyć. Pojechać po kawę. Albo croissanta…

Nie wiem kto wpadł na pomysł, że z dziećmi coś trzeba. A jeśli jeden raz w tygodniu zamiast zupy dam niemowlakowi mleko to co, obrazi się? Nie będę dobrą mamą? Bzdura. Tak samo jak to, że musisz prasować ubranka, a dziecko nie może zaczekać…

W moim domu jest czysto – pięć dni w tygodniu od 10 do jakieś 16. Potem wraca mąż i przywozi syna… W weekend jesteśmy razem – staramy się tym cieszyć. Oglądamy bajki, jemy frytki, nie wstawiamy prania. Żyjemy w bałaganie. Nie, nie w totalnym syfie. W BAŁAGANIE. A jeśli komuś ten bałagan przeszkadza, to niech do Nas wpadnie i sobie posprząta.

Nie chce żeby moje życie było jak te prace – z przymusem, w obawie przed pałą, niezadowoleniem teściów, społecznym ostracyzmem. Nie chce przejmować się gaciami, które leżą w spodniach rzuconych na podłogę… Żyje się raz.

Właśnie mija dzień. Wypuszczam z rąk kolejne minuty. Powinnam je chyba złapać. Wycisnąć jak cytrynę do porannej wody. Na maxa. Powinnam się nimi bawić. To moje życie.

Muszę to sobie powtarzać. Zerkać na  plakat z motywującym tekstem. Każdego dnia staram się patrzeć na moje dzieci z miłością – z empatią, ze zrozumieniem, z tolerancją. To nie jest proste. Nie zawsze wychodzi. Ale się staram. Codziennie! Żeby macierzyństwo nie było jak praca. Z przymusu.


DOBRNĘŁAŚ DO KOŃCA? SUPER! BARDZO SIĘ CIESZĘ, ŻE KOLEJNA ZARWANA NOC NIE POSZŁA NA MARNĘ  JAK MYŚLISZ – TEN TEKST MÓGŁBY SIĘ KOMUŚ PRZYDAĆ? JEŚLI UWAŻASZ, ŻE TAK TO PROSZĘ CIĘ O:

  • KOMENTARZ (NAJLEPIEJ MIŁY :D)
  • LAJKA, SERDUSZKO TUDZIEŻ INNĄ MEGA SPONTANICZNĄ REAKCJĘ
  • UDOSTĘPNIENIE

W TYM CELU ZAPRASZAM CIĘ NA MÓJ FANPAGE

AGNIESZKA,