Mama

Co zrobić żeby na wyjeździe z dzieckiem rzeczywiście odpocząć?

26 listopada 2019
21325BD1-12AB-4A33-8F42-2FEFE35D3C83

Myślisz, że się nie da? Wypoczynek plus dziecko nie idą raczej w parze? Mama to, mama tamto, mama sramto… Tego nie zje, tamtego nie ubierze, z placu zabaw nie wyjdzie. Po pierwszej histerii o waniliowego miast śmietankowego loda masz ochotę wracać! Gdyby nie kasa zainwestowana w hotel.

Szczerze? Nasze wyjazdy są piękne! Na myśl o wakacjach (letnich tudzież jesiennych a nawet zimowych) zaczynam się trząść… Z euforii! Za to gdy wracamy to płaczemy wszyscy…

Jan, bo wszędzie dobrze, ale na wakacjach najlepiej, ja bo znów trzeba gotować😭 i M bo ja będę narzekać😅Jest Nam żal – beztroskiego i bezstresowego życia.  Na wyjazdach nie bywam zła, sfrustrowana, przygnębiona, rozczarowana, smutna, generalnie mało mnie wkurza i nie wiele martwi.

Serio, nie widzę problemu kiedy moje dziecko czwarty dzień z rzędu wpiernicza frytki zamiast ziemniaczków gotowanych w wodzie bez dodatku soli. Nie dramatyzuje. Wakacje to taki czas, w którym pozwalam Jaśkowi na więcej i wiele mu odpuszczam. Na przykład… Wieczorną kąpiel. Czasem mycie zębów! Wyjeżdżam żeby odpocząć.

Czy Nasz syn na wyjazdach ogląda bajki? Tak. Czasem w restauracji, bo mamy ochotę zjeść, a nie – podsuwać kredki, zmieniać kolorowanki, układać puzzle lub… udawać kota! Ale Jan dużo też biega, pyta, zwiedza, poznaje.

Przez DWA LAT byłam podręcznikową mamą. Gotowałam po trzy obiady dziennie żeby moje dziecko cokolwiek zjadło. Również na wyjazdach… I wiecie co? Strasznie się umęczyłam! To nie jest fajne i moim zdaniem – powinno być zakazane. Serio.

Jeśli nie potrafisz odpuszczać na codzien – to zacznij od wyjazdów! To uzdrawiające.


DOBRNĘŁAŚ DO KOŃCA? SUPER! BARDZO SIĘ CIESZĘ, ŻE KOLEJNA ZARWANA NOC NIE POSZŁA NA MARNĘ  🙂 JAK MYŚLISZ – TEN TEKST MÓGŁBY SIĘ KOMUŚ PRZYDAĆ? JEŚLI UWAŻASZ, ŻE TAK TO PROSZĘ CIĘ O:

  • KOMENTARZ (NAJLEPIEJ MIŁY :D)
  • LAJKA, SERDUSZKO TUDZIEŻ INNĄ MEGA SPONTANICZNĄ REAKCJĘ
  • UDOSTĘPNIENIE

W TYM CELU ZAPRASZAM CIĘ NA MÓJ FANPAGE

AGNIESZKA,