Mama

Co robić kiedy macierzyństwo przestaje Ci wystarczać?

7 stycznia 2020
IMG_0347

A to kwestia czasuJeśli po macierzyńskim nie wróciłaś do pracy, porzuciłaś hobby (albo go nie miałaś), zrezygnowałaś z ćwiczeń, nauki językaInnymi słowy jeśli swoje jestestwo ograniczyłaś do prowadzenia domu i zaspokajania potrzeb dziecka to prędzej czy później spotkasz się z frustracją. Serio.

Matka MUSI dostrzegać świat poza swoim dzieckiem. Jestem bo jesteś nie jest dobrym hasztagiem.

Po kilku miesiącach macierzyństwa zrozumiał sens wyświechtanego frazesu „szczęśliwa mama to szczęśliwe dziecko”. A mam, które są szczęśliwe siedząc z dzieckiem w domu przez rok albo i dłużej jest… niewiele! Szczęśliwe są przeważnie te, które oprócz dziecka maja swoją pasje i ją realizują.

Potrzebna Nam odskocznia? Nie. Potrzebujemy celów! Innych niż zakupy, dwudaniowy obiad, uprzątnięcie kuchni, ubranie choinki 

Bycie tylko i wyłącznie dla dziecka to najgorsza rzecz jaką można dla niego zrobić. Serio. Bo wcześniej czy później po prostu się wypalisz. Nie żyjcie dla swoich dzieci.  Miejcie coś swojego. Coś co robicie poza. Poza swoim domem, mężem, dzieckiem.

Bycie matką to dla Ciebie za mało? To żaden wstyd. Jeśli tak czujesz, mówisz, albo chociaż myślisz to znak, że jesteś zdrowa, a nie wyrodna. Nie chcesz się poświęcać? Super, ja też nie! Pragniesz się rozwijać? Me too! Nie wiem jak Ty, ale ja potrzebuje wsparcia. Kogoś kto mi czasem posprząta, ugotuje obiad lub zostanie z dzieckiem, żebym miała czas na – dorosłe sprawy. Na moje plany, marzenia, pragnienia.

Możesz wrócić do pracy, rozpocząć kurs jogi, zapisać się na studia. Kupić szydełko, druty, maszynę. Otworzyć swój sklep albo kawiarnie. Ja postawiłam na blog.

Kiedy macierzyństwo przestaje Ci wystarczać zrób coś dla siebie. I niech to będzie coś więcej niż kawa.


DOBRNĘŁAŚ DO KOŃCA? SUPER! BARDZO SIĘ CIESZĘ, ŻE KOLEJNA ZARWANA NOC NIE POSZŁA NA MARNĘ  🙂 JAK MYŚLISZ – TEN TEKST MÓGŁBY SIĘ KOMUŚ PRZYDAĆ? JEŚLI UWAŻASZ, ŻE TAK TO PROSZĘ CIĘ O:

  • KOMENTARZ (NAJLEPIEJ MIŁY :D)
  • LAJKA, SERDUSZKO TUDZIEŻ INNĄ MEGA SPONTANICZNĄ REAKCJĘ
  • UDOSTĘPNIENIE

W TYM CELU ZAPRASZAM CIĘ NA MÓJ FANPAGE

AGNIESZKA,