Mama

Ciąża to nie choroba. Serio?

3 stycznia 2020
SONY DSC

Ciąża to nie chorobaKażdemu kto wypowie to zdanie zalecam dwudziestoczterogodzinne mdłości

Ale mdłości to oczywiście nie wszystko. Bo jest jeszcze zmęczenie. Zmęczenie obezwładniające. Zadyszka kiedy stoisz ewentualnie siedzisz. Jest senność. Senność, z którą nie radzi sobie sen. Przesypiasz noc i połowę dnia i nadal jesteś  śpiąca! Awersja. Awersja do mięsa, cytrusów, warzyw. Wymioty na widok owsianki, jaglanki, gryczanki. I jest smród. Węch zbliżony do psiego. Woda na przykład mi śmierdzi… I wiem co gotuje sąsiad chodź dzieli Nas trawnik, rząd tui i metalowa brama! Posmak. Jakbyś nie umyła zębów, nażarła się gwoździ ewentualnie cebuli. 

Ciąża to nie choroba. No fakt! W naszym ciele tworzony jest człowiek. I to jest WOW! I to jest cud! I to jest PRACACiężka, czasem ryzykowna.

Ciążowe dolegliwością uprzykrzają życie. Serio. I tak, czasem są jak… symptomy choroby. Bo żaden zdrowy człowiek nie rzyga codziennie przez dwa miesiące i nie zmaga się z turbo nudnościami, a ciężarna – tak. Żaden zdrowy człowiek nie podkłada poduszek pod krzyż w czasie jazdy autem, żeby nie wyć z bólu, a ciężarna –  tak. Żaden zdrowy człowiek nie dyszy jak lokomotywa kiedy wchodzi po schodach na pierwsze piętro JEDNO PIĘTROWEGO DOMU, a ciężarna –  tak! Jaki zdrowy człowiek ma zgagę, która nie pozowala mu spać albo – uwaga – cierpi na bezsenność?! Pomijam hemoroidy, cukrzyce ciążową, plamienia, bolesne skurcze, nakaz leżenia czy hospitalizacje…

Czy moja ciąża to błogosławiony stan? I tak i nie. Błogosławiony, bo wyczekany. Bo po kilku miesiącach nieudanych prób w końcu się udało. I jest. I we mnie rośnie. I oby się urodził.

I nie jest bo czuje się źle. Bo ten pierwszy trymestr jest dla mnie… Okropny! Bo mdłości nie pozwalają się cieszyć. Bo nie mogę jeść. Bo brakuje energii.


DOBRNĘŁAŚ DO KOŃCA? SUPER! BARDZO SIĘ CIESZĘ, ŻE KOLEJNA ZARWANA NOC NIE POSZŁA NA MARNĘ  🙂 JAK MYŚLISZ – TEN TEKST MÓGŁBY SIĘ KOMUŚ PRZYDAĆ? JEŚLI UWAŻASZ, ŻE TAK TO PROSZĘ CIĘ O:

  • KOMENTARZ (NAJLEPIEJ MIŁY :D)
  • LAJKA, SERDUSZKO TUDZIEŻ INNĄ MEGA SPONTANICZNĄ REAKCJĘ
  • UDOSTĘPNIENIE

W TYM CELU ZAPRASZAM CIĘ NA MÓJ FANPAGE

AGNIESZKA,