Mama

Cholera, ja też chciałabym mieć wszystko

16 listopada 2018
SONY DSC

Chcieć to znaczy móc? Zastanówmy się: jest dwudziesta czwarta z minutami i chciałabym spać, ale jednocześnie pisać, oglądać film i czytać książkę. No nie, chcieć to nie zawsze znaczy móc, a w życiu matki to już w szczególności…

Bądźmy szczerzy doba ma dwadzieścia cztery godziny.  DWADZIEŚCIA CZTERY. Sześć przeznaczamy na sen (ha ha ha :D), a pozostałe wykorzystujemy na: sprzątanie, gotowanie, karmienie, noszenie, przytulanie, kąpanie, czytanie etc. Oczywiście znajdą się tacy, którzy poza tym sprzątaniem, gotowaniem tudzież karmieniem robią jeszcze inne, całkiem fajne rzeczy. Mają do pomocy nianie/babcie/ciocie ewentualnie męża, który swoją zawodową pracę kończy o szesnastej, jednak NAWET ONI nie mogą mieć ‚wszystkiego’ w sensie: jeśli pójdą na jogę to nie spędzą tych dwóch godzin z dzieckiem, a jeśli nie wyjdą – nie zrobią szpagatu.

Taką mamy teraz niebezpieczną modę na hasła. ‚Możesz jeśli myślisz, że możesz’, ‚Czyń tylko to co podpowiada serce’, Albo wygram albo zdechnę’ bla bla bla… Szczerze? Kiedyś w to wierzyłam. Byłam święcie przekonana, że wystarczy bardzo mocno chcieć, spiąć poślady i zapitalać po szczęście. A potem…

A potem urodziłam Jan i oprzytomniałam. No nie, nie wystarczy mocno się postarać (tudzież się zorganizować) żeby mieć (tudzież móc) wszystko. Serio. Mówienie, że jesteśmy z tytanu, że ‚jak nie my to kto’ jest cholernie zgubne i bardzo krzywdzące. Bo hej! Nie jesteśmy! Nie spanie i niedojadanie jest złe.

Cholera, ja też chciałabym mieć wszystko. I pięknie wysprzątany dom, dwudaniowy obiad, wypielęgnowane (i wysportowane) ciało, zadbane dziecko i uśmiechniętego męża, a co weekend trzy dniowe wakacje. Ale sorry, jestem na takim a nie innym etapie, w takim a nie innym miejscu.

Dzisiaj ważniejszy jest On. Ważniejsze jest ‚mamo’.

I nie. Nie będę udawać, że mam nadludzką siłę. Że po nieprzespanej nocy budzę się w skowronkach i niesiona przez wiatr wpadam do kuchni napindalać gofry. Sorry, ale nie.


DOBRNĘŁAŚ DO KOŃCA? SUPER! BARDZO SIĘ CIESZĘ, ŻE KOLEJNA ZARWANA NOC NIE POSZŁA NA MARNĘ  🙂 JAK MYŚLISZ – TEN TEKST MÓGŁBY SIĘ KOMUŚ PRZYDAĆ? JEŚLI UWAŻASZ, ŻE TAK TO PROSZĘ CIĘ O:

  • KOMENTARZ (NAJLEPIEJ MIŁY :D)
  • LAJKA, SERDUSZKO TUDZIEŻ INNĄ MEGA SPONTANICZNĄ REAKCJĘ
  • UDOSTĘPNIENIE

W TYM CELU ZAPRASZAM CIĘ NA MÓJ FANPAGE

AGNIESZKA,

zdj