Mama

Chce być sama

28 maja 2020
9320787E-4618-43E2-8D83-EF603D932890

Potrzeba, której nie zrozumie nikt. Nikt oprócz matki na macierzyńskim tudzież wychowawczym. Nikt kto nie słyszy pięć miliardów dziennie „mamo…”. Nikt kto częściej kąpię się z dzieckiem aniżeli sam. Czasem z dzieckiem pod drzwi, ale zawsze z dzieckiem…

Chce być sama. Tak bardzo, że zamiast spać siedzę do pierwszej w nocy. I wiem, że nie jestem przypadkiem odchylonym od normy. Bo patrzę teraz przez okno i widzę świetlna. Dokładnie tam gdzie mieszkają matki. 

Wstydzimy się do tego przyznać, ale większość z Nas chciałaby tylko pół. Pół etatu z dzieckiem! A dostajemy cały. Bąbelki potrafią zmęczyć, doprowadzić do szału, obudzić w Nas demona. To jedyni ludzie świecie na których potrafimy się wydrzeć, żeby za chwilę przytulić.

Chce być sama odkąd urodziłam dziecko. Serio. Wcześniej tego nie czułam bo regularnie kąpałam się w ciszy. I to dosłownie. I trochę też w przenośni bo sama wychodziłam do sklepu, jeździłam na rolkach, uprawiałam jogging… W ciszy oglądam seriale i czytałam książki. 

Teraz żyje w młynie. Oblepiona „a czemu?”, „a po co?”, „a zrób mi…”, „a pobaw…” jak mąką. 

I to jest cena miłości. Mokrych całusów. Zarzuconych na szyję rączek. Pierwszych obrazków. Pięciu tysięcy wzruszeń. Bo stanęło, poszło, powiedziało, przełknęło brokuła, ugryzło brukselkę.

„Jak ja to przeżyłam?!”  W głowach tysięcy babć na widok własnych wnuków. I łzy, bo przeglądają zdjęcia…


DOBRNĘŁAŚ DO KOŃCA? SUPER! BARDZO SIĘ CIESZĘ, ŻE KOLEJNA ZARWANA NOC NIE POSZŁA NA MARNĘ  JAK MYŚLISZ – TEN TEKST MÓGŁBY SIĘ KOMUŚ PRZYDAĆ? JEŚLI UWAŻASZ, ŻE TAK TO PROSZĘ CIĘ O:

  • KOMENTARZ (NAJLEPIEJ MIŁY :D)
  • LAJKA, SERDUSZKO TUDZIEŻ INNĄ MEGA SPONTANICZNĄ REAKCJĘ
  • UDOSTĘPNIENIE

W TYM CELU ZAPRASZAM CIĘ NA MÓJ FANPAGE

AGNIESZKA,