Mama

Bardzo nie chce tłumaczyć się z tego, że jestem mamą

28 listopada 2018
SONY DSC

Bardzo nie chce tłumaczyć się z tego, że jestem mamą. Przede wszystkim mamą. Bo to jest taki moment, taki czas w moim życiu, w którym: ustalają się hierarchie, wybierają priorytety i ugruntowują wartości.

Mam dwadzieścia osiem lat i dwuletniego syna. Skończyłam studia i zaszłam w ciążę! Nie rozkręciłam kariery, nie zrobiłam awansu, nie dostałam premii. W czasie kiedy moje koleżanki pudrowały nosy, żeby biegać za etatem w korpo, ja pobierałam krew i piłam glukozę. One zakładały szpilki, a ja wciągałam trampki ewentualnie japonki. Kiedy szły na pierwszy, wymarzony bankiet to ja pakowałam torbę. Taką do szpitala. One realizowały projekt, a ja… Rodziłam dziecko.

Trzy lata temu wybrałam taką, a nie inną drogę. Nie lepszą i nie jakąś gorszą. Inną. Po prostu inną. Inną od Twojej. Nie poświęciłam się i nie zamknęłam w domu. Nie założyłam kajdan i nie doczepiłam kuli.

Dokonałam WYBORU.


DOBRNĘŁAŚ DO KOŃCA? SUPER! BARDZO SIĘ CIESZĘ, ŻE KOLEJNA ZARWANA NOC NIE POSZŁA NA MARNĘ  🙂 JAK MYŚLISZ – TEN TEKST MÓGŁBY SIĘ KOMUŚ PRZYDAĆ? JEŚLI UWAŻASZ, ŻE TAK TO PROSZĘ CIĘ O:

  • KOMENTARZ (NAJLEPIEJ MIŁY :D)
  • LAJKA, SERDUSZKO TUDZIEŻ INNĄ MEGA SPONTANICZNĄ REAKCJĘ
  • UDOSTĘPNIENIE

W TYM CELU ZAPRASZAM CIĘ NA MÓJ FANPAGE

AGNIESZKA,

zdj