Mama

Bądź taką mamą jaką potrafisz

4 września 2020
10E1A634-E67C-43E2-9C93-8E2A91143E61

Widzę dysonans. Z jednej strony lajkujemy: „bądź sobą”, „nie patrz na innych”, „słuchaj głosu serca…” z drugiej hejtujemy matki, która robią swoje i rzeczywiście – nie oglądają się na innych.

Bądź taką mamą jaką potrafisz

Nigdy nie będę mamą, która zatrzymuje dziecko przed skokiem do kauży bo ma białe spodenki,  za drogie buty, idzie do kościoła. Nie będę mamą, która zakłada dziecku sandały… Na plaży.

Nie wołam: nie biegaj. Nie gotuje trzydaniowego obiadu. Nie piekę ciasta na niedziele. Akceptuje bajki. Kupuje parówki. Czasem jemy w Mc.

Staram się być najlepsza: widzieć, słuchać, czytać, przytulać, pocieszać. Staram się być uważna. Tolerancyjna. Prawdziwa.

Nie jestem twarda. Kiedy krzyczę na moje dziecko mam wyrzuty sumienia i zawsze! je za to przepraszam. Serio.

Bywa, że odpuszczam, przymykam oczy, macham na coś ręką. „Jakoś to będzie”; „Od tego nie umrze”.

Robię to, co czuje i jak czuje.

Używam kosmetyków, które uważam za najlepsze. Karmie w sposób, który uważam za dobry. Ubieram w to co uważam, za słuszne. Zabieram dzieci w miejsca, w które CHCE je ze sobą zabrać.

„A czemu nosisz?!” „A po co ten kocyk, osłonka do wozka, czapeczka?!”, „A czemu ten krem?! Skoro tamten lepszy.”, „Noworodka zabrała do sklepu…”.

Jako rodzice codziennie dokonujemy wyborów. Decydujemy się na takie, a nie inne rozwiązanie bo takie pasują do Nas! Pasują do Naszego życia. I zawsze, ale to zawsze! chcemy dla dziecka dobrze. A swoje znamy najlepiej. I wiemy:  krem X będzie go uczulać; smoczek jest mu potrzebny; lubi chodzić bez skarpet.

Nie oczekujmy, że każda matka będzie postępować jak my. To niemożliwe. Każda z Nas jest mama na miare swoich możliwości. Taką jaką być potrafi.


DOBRNĘŁAŚ DO KOŃCA? SUPER! BARDZO SIĘ CIESZĘ, ŻE KOLEJNA ZARWANA NOC NIE POSZŁA NA MARNĘ  JAK MYŚLISZ – TEN TEKST MÓGŁBY SIĘ KOMUŚ PRZYDAĆ? JEŚLI UWAŻASZ, ŻE TAK TO PROSZĘ CIĘ O:

  • KOMENTARZ (NAJLEPIEJ MIŁY :D)
  • LAJKA, SERDUSZKO TUDZIEŻ INNĄ MEGA SPONTANICZNĄ REAKCJĘ
  • UDOSTĘPNIENIE

W TYM CELU ZAPRASZAM CIĘ NA MÓJ FANPAGE

AGNIESZKA,