Mama

Bądź leniwą matką

2 sierpnia 2020
71A37745-7B88-4BD7-8858-BF2D5C65D2EA

Cztery lata macierzyństwa nauczyły mnie odpuszczania czyli najważniejszej rzeczy ever bo to jest klucz do „szczęśliwej matki” i „szczęśliwego dziecka”!

Jestem przykładem kobiety, która tak bardzo zaangażowała się w bycie idealną matka, że prawie się wypaliła. Między gotowaniem turbo zdrowych obiadków i wymyślaniem turbo kreatywnych zabaw przyklejałam sobie uśmiechem i powtarzałam „jesteś szczęśliwa” w nadziei, że w to uwierzę… Nie uwierzyłam. Każdego dnia wstawałam z ta samą skwaszoną miną i chorym „kurwa” w głowie. Bo kaszka, ząbki, pieluszka, spacerek, obiadek, klocuszli, sprzątanie, kąpanie…

Szczerze? Rzygałam rutyną. Czułam się jak robot. Kości oblepione mięsem i pokryte skórą, a w głowie pielucha. To nie jest stan, w którym człowiek grzeszy cierpliwością.

Co powinni zrobić rodzice po przewiezieniu dziecka do domu? Obniżyć standardy. Zredefiniować pojęcie porządku. Dziecko równa się pranie, okruchy, przepełniona zmywarka…

Nie wymagaj od siebie bycie kucharką, pielęgniarką, pedagogiem, psychologiem etc. Jesteś mamą. Możesz: nie umieć gotować, korzystać ze słoiczków, wybierć gotowe kaszki, zamawiać pizzę. Masz prawo nie wiedzieć, nie rozumieć. Nie musisz znać teorii rodzicielstwa bliskości…

Rodząc dziecko bierzesz na siebie odpowiedzialność za czyjeś życie, ALE! nie zobowiązuje Cię to, do: podjęcia studiów z pedagogiki wczesnoszkolnej i robienia kursów z kreatywnej zabawy czy jeszcze innej integracji. Wystarczy, że jesteś. Serio.

Bycie mamą to seria pomyłek, mniejszych i większych wpadek, rzeczy, których wolałabyś uniknąć, ale się nie udało… Każdej z Nas choć raz zdarzyło się zapomnieć pieluchy na spacer, niewyparzyć smoczka, za ciepło (lub za cieńko) ubrać.

Zredukujcie biegi. Nie zapieprzajcie z mopem. Utnijcie sobie drzemkę. Bądźmy czasami leniwe i… UŚMIECHNIĘTE. Wyrozumiałe. Cierpliwe. Serdeczne. Dla Naszych brzdąców.


DOBRNĘŁAŚ DO KOŃCA? SUPER! BARDZO SIĘ CIESZĘ, ŻE KOLEJNA ZARWANA NOC NIE POSZŁA NA MARNĘ  JAK MYŚLISZ – TEN TEKST MÓGŁBY SIĘ KOMUŚ PRZYDAĆ? JEŚLI UWAŻASZ, ŻE TAK TO PROSZĘ CIĘ O:

  • KOMENTARZ (NAJLEPIEJ MIŁY :D)
  • LAJKA, SERDUSZKO TUDZIEŻ INNĄ MEGA SPONTANICZNĄ REAKCJĘ
  • UDOSTĘPNIENIE

W TYM CELU ZAPRASZAM CIĘ NA MÓJ FANPAGE

AGNIESZKA,