Mama

Chciałam mieć córkę… MAM SYNA!

21 maja 2018
SONY DSC

Powiedź mi, ale tak szczerze: miałaś problem z tym, że urodzisz chłopca a… chciałaś  mieć dziewczynkę? Bo ja, prawdę mówiąc, tak!

No chciałam, chciałam mieć córkę. Bez szczególnego powodu. Po prostu odkąd pamiętam marzyła mi się dziewczynka. Mała Ala ewentualnie Basia. A tu – bach – chłopak! Szok i niedowierzania, no bo jak to? Moja babcia miała dwie córki, moja mama miała dwie córki, a ja co? Że niby facet?! Serio?!

Nie mogłam uwierzyć. Najbardziej chyba w to, że zamiast sukienek będę kupować dresy i to w ilości hurtowej. Żałowałam przyjaźni, niepowtarzalnej więzi i relacji, którą można stworzyć z córką. TYLKO I WYŁĄCZNIE Z CÓRKĄ!

A poza tym dziewczynki są grzeczniejsza. Bardziej empatyczne, czułe i wyrozumiałe. Nastawione na dialog. OTWARTE na KOMUNIKACJĘ! Chłopcy są waleczni, uparci, częściej się buntują i częściej rozbijają kolana (tudzież obcierają łokcie). Przy dziewczynce zaoszczędzę nerwów!

Serio, tak właśnie myślałam. A potem urodziłam syna…

SONY DSC

I na zabój tego łotra pokochałam. Myślisz, ze dzisiaj chciałabym dziewczynkę? Nie żartuj! Polubiłam dresy i te wszystkie szaro niebieskie bluzy, a nawet… Czapki z daszkiem. S E R I O! Czy chłopca wychowuje się inaczej (w sensie: mniej przytula, nosi i całuje)? Nie! Chłopiec to malutkie dziecko, które potrzebuje troski, PRZEDE WSZYSTKIM troski. Nie chce i będę go hartować. Mój syn nie musi być silny w ten stereotypowy sposób.

Wiesz jakich ludzi potrzebuje świat? Odważnych! Takich, którzy nie boją się powiedzieć NIE, którzy nie boją się zareagować. Wrażliwych i empatycznych. Zdrowych, nie tylko fizycznie, ale i MORALNIE.

Marzę, po prostu marzę! żeby mój syn wyrósł na mądrego faceta. Żeby umiał przytulać i pocieszać, a nie w kółko motywować kopem. Pragnę żeby był wrażliwcem, a nie zapatrzonym w siebie gnojkiem, który po powrocie z pracy oczekuje od żony obiadu. Marzę o tym, żeby WSPÓŁpracował i był… PARTNEREM.


DOBRNĘŁAŚ DO KOŃCA? SUPER! BARDZO SIĘ CIESZĘ, ŻE KOLEJNA ZARWANA NOC NIE POSZŁA NA MARNĘ  🙂 JAK MYŚLISZ – TEN TEKST MÓGŁBY SIĘ KOMUŚ PRZYDAĆ? JEŚLI UWAŻASZ, ŻE TAK TO PROSZĘ CIĘ O:

  • KOMENTARZ (NAJLEPIEJ MIŁY :D)
  • LAJKA, SERDUSZKO TUDZIEŻ INNĄ MEGA SPONTANICZNĄ REAKCJĘ
  • UDOSTĘPNIENIE

W TYM CELU ZAPRASZAM CIĘ NA MÓJ FANPAGE

AGNIESZKA,

zdj

  • Monika

    Miałam tak samo. Jak się urodził to wszystko mi przeszło, jednak w głowie cały czas mialam ze moze druga będzie córka. Niestety jestem w drugiej ciąży i kilka dni temu dowiedziałam sie ze bedzie drugi syn.. Jakkolwiek strasznie to zabrzmi nie umiem sie juz cieszyć.. Nie mam Rodzeństwa wiec od zawsze marzylam o córce, przyjaciółce? Nie umiem sobie tego poukładać..